У тебе знайоме обличчя... Я погрожував тобі раніше?

Джек Горобець
Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на конференції «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми бачимо вже зараз в Азовському морі, де триває постійне зловживання щодо зупинки кораблів, щодо блокування українських портів і все це відбувається з використанням Міжнародної морської конвенції, якою передбачено так само, як міжнародним звичаєвим правом, певні випадки, коли країни можуть використовувати військові засоби для перевірки вантажів на предмет, наприклад, боротьби з піратством. І саме цією боротьбою з піратством зараз прикривається Росія, блокуючи Керченську протоку і блокуючи можливість кораблям вільного доступу до українських портів», — зазначила вона.

Водночас Зеркаль наголосила, що поступово справжні наміри і дії Росії стають зрозумілими для міжнародних партнерів, нагадавши, що і США, і Єврокомісія уже зробили заявив про засудження російської агресії в Азовському морі.

Як повідомляв Укрінформ, Європарламент 25 жовтня ухвалив жорстку резолюцію через перешкоджання Росією вільному мореплавству у Азовському морі, запропонувавши посилити санкції проти РФ у разі ескалації ситуації та засудивши побудову Керченського мосту.

Упродовж останніх місяців Росія затримує судна, які прямують через Керченську протоку до портів Бердянська і Маріуполя.

У Державному департаменті США назвали дії Росії в Азовському морі спробою дестабілізувати Україну.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Україна проводить переговори з країнами ЄС та США щодо запровадження санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря.

Тим часом Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення посилити військово-морську присутність в Азовському морі, створивши там корабельно-катерне угрупування Військово-Морських Сил.

Поделись с друзьями!