У Верховній Раді України розпочали збір підписів за відставку з посади Генерального прокурора Юрія Луценка.

Про це з трибуни парламенту 26 квітня заявив народний депутат від «Батьківщини» Ігор Луценко.

Нардеп повідомив, що наразі в парламенті є дві такі ініціативи — окрім Ігоря Луценка з аналогічною виступив народний депутат Єгор Соболєв (фракція «Самопомочі»). Адже приводів для відставки генпрокурора, за словами Луценка, чимало, зокрема справи Майдану.

«Юрій Віталійович своєю діяльністю показав повну нездатність керувати найвищим органом справедливості в нашій державі — Генеральною прокуратурою… Він був зобов’язаний розслідувати злочини високопосадовців часів Януковича. Ви чули хоч про один вирок у цій категорії справ? Жодного. Більше того, ми зараз бачимо ганебний балет з розслідування справи Курченка — це обличчя корупції Януковича», — заявив депутат від «Батьківщини».

Зазначимо, що одразу після оголошення результатів екзит-полів у другому турі виборів президента, Володимир Зеленський на прес-конференції заявив, що нинішній генпрокурор – це «стара команда». «Ми будемо призначати нових людей. І це стосується не тільки пана Луценка», — сказав кандидат.

Нагадаємо, 23 квітня у парламенті почали збирати підписи під проектом постанови про відкликання Андрія Парубія з посади голови Верховної Ради. Ініціатором виступив нардеп Валерій Писаренко. Відповідно до законодавства, необхідно зібрати 150 підписів, що дасть можливість винести на розгляд парламенту питання про відкликання Парубія, цю пропозицію має підтримати мінімум 226 народних депутатів. Своєю чергою Парубій заявив, що у разі зібрання необхідної кількості підписів, він

Поставлю на голосування питання про свою відставку після закону про мову – Парубій
невідкладно поставить на голосування питання про свою відставку. Однак лише після ухвалення закону про українську мову.

Поделись с друзьями!